TR EN

ANAOKULU

EĞİTİM MODELİ

Aka Anaokulu Eğitim Modeli, çocuklarımızın çok yönlü gelişimini desteklerken dünya insanı olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla uluslararası PYP programı temel alınarak oluşturulmuştur.

Her yaş grubuna uygun olarak belirlenen hedef ve hedef davranışlara, uzman öğretmenler eşliğinde çok yönlü ve zengin içerikli etkinlikler ile desteklenerek ulaşılmaktadır.

İŞLEYİŞ

Okulumuzda eğitim 8.30' da başlamaktadır.

Çocuklarımız ilk yarım saat çember saati etkinliğinde, bir önceki gün yaptıkları ve gün içinde yapacakları etkinlikleri öğretmenleri liderliğinde konuşurlar.

Saat 9.00'da yapılan kahvaltı sonrasında çocuklarımızın çok yönlü gelişimini; araştırma, merak duygusunu ve öz bakım becerilerini destekleyecek etkinlikler öğretmenlerince yaptırılır.

Öğle yemeği 12.30' da yenir. Yemek sonrası günlük aktivitelerimiz devam eder.

15.00'da ikindi kahvaltısı yapılır.

16.00'da çocuklarımız okuldan ayrılırlar. 16.00-17.30 arasında nöbetçi sınıfımız bulunmaktadır.

Gün içerisinde yine çocuklarımızın gelişim alanlarını destekleyici çeşitli aktivitelere yer verilir.

Her gün yabancı dil eğitimi İngilizce öğretmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Drama, resim, müzik, bilgisayar, satranç, beden eğitimi, yüzme, laboratuvar ve 3B eğitim uygulamaları, bale, modern dans, halk oyunları ve astronomi çalışmalarımız branş öğretmenlerimizce yaptırılır.

Çocuklarımızın okul içinde öğrendikleri bilgilerin dış dünyada nasıl kullanıldığını gözlemlemeleri ve de değişik mekânlarda birlikte keyifli vakit geçirmeleri için ünitelerle bağlantılı geziler düzenlenir.

 

 

KAYIT BAŞVURUSU

KAMPUS SEÇİMİ

OKUL SEÇİMİ

SINIF SEÇİMİ