TR EN

BAŞARILARIMIZ

Öğrencilerin yaratıcılık  ,bilimsel araştırma faaliyetlerine ilgi ve yeteneğini ortaya çıkarmak   uluslararası  kültürler arası iletişimi, gelişimi sağlamak amacı ile düzenlenen  11 ülkenin katılımıyla gerçekleşen 14.Uluslararası Bilim Temelleri (URFODU) Matematik olimpiyatlarında Moskova da düzenlenen yarışmaya  katılan öğrencilerimizden

Emirhan Uygun  1.LİK VE GÜMÜŞ MADALYA

Kaan Kemal Başkan
Zeynep Sıla Karahan
Osman Yahya Akıncı
Mehmet Tuna Albayrak 

3. lük derecesi alarak ülkemizi ve okulumuzu en güzel şekilde temsil etmişlerdir.

Sınava Türkiye de katılan öğrencilerimiz

75 – 89 ARALIĞINDAKİ ÖĞRENCİLERİMİZ

Mehmet Akif  Demirel

Muhammed Kaan Temel

Efe Tamcahan

Beyza Yarım

Elif Yılmaz

Arda Elbir  

 İKİNCİ DERECE DİPLOMA;

55 – 74 aralığındaki öğrencilerimiz de

Murat Arda DAMA

Ekin GÖKER

Muhammet Musab BAUŞ

Asude Bahar YAŞAR

Muhammet Baydarman Taha

Yağmur Tercüman

Melodi DOĞRU

Cenk Akın        

Sevim Gürcüm

Egemen Küçük

Eylül Okan

Hasan Turan   

ÜÇÜNCÜ DERECE DİPLOMA ile ödüllendirilmişlerdir.

Tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlarız. Öğrencilerimizi sınavlara hazırlayan matematik olimpiyat öğretmenlerimiz Didem Us Ceylan ve Duygu Çakır'a çok teşekkür ederiz.

28 Şubat 2018 Tarihinde Yapılan İlkokullar Arası Satranç Turnuvası Atlar Kategorisinde öğrencimiz Poyraz Taş 1.liği elde ederek Satranç Şampiyonu olmuştur. Öğrencimizi kutlar başarılarının devamını dileriz. 
 
 
2017-2018 Paletli yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonasında, 800M Suüstü yıldızlar 2.si, 400M Suüstü Yıldızlar 2.si, 200M Suüstü Yıldızlar 2.si, 100M Suüstü Yıldızlar 3.sü ve 50M Suüstü Yıldızlar 2.si olarak toplamda 5 madalya kazanan öğrencimiz Emir Turhan'ı kutlar başarılarının devamını dileriz. 

2018 Bedensel Engelliler Yüzme Paralimpik Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz Koral Berkin Kutlu 150M Ferdi - 50M Sırt  ve 50M-100M-200M Serbest Yüzme yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olarak 5 Altın madalya kazanmıştır. Öğrencimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

2017-2018 İstanbul Gençler Yüzme Yarışmasında 50M Sırt İstanbul 1.si - 50M Kelebek İstanbul 3.sü öğrencimiz Mustafa Arda Dağdeviren'i kutlar başarılarının devamını dileriz.  

Microsoft Türkiye Kodlama Yarışmasında Tekirdağ Aka Koleji Türkiye Birincisi Oldu.

 

Microsoft Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü işbirliği ile Dünyada ilk kez düzenlenen “Yeni Yıla Yeni Bir Dünyada Gir: Minecraft ile Kendi Dünyanı Yarat” kodlama ve tasarım yarışmasında 58 ilden 571 nitelikli proje arasından Tekirdağ AKA Koleji Code Team olarak Türkiye 1.si seçildik. 21 Aralık Perşembe günü Microsoft Türkiye’de yapılan ödül töreninde ödüllerini YEĞİTEK Genel Müdürü Sayın Bilal Tırnakçı’nın elinden aldılar. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan Ulusan Aka Koleji Ortaokul Müdürü Aşkın Lofçalı, Bilişim Teknolojileri öğretmeni İlker Göler ve öğrencilerimiz Fatih Serdaroğlu, Tuna Kartal, Yüksel Emre Irmak’ı makamında kabul ederek tebrik etti.

 

KAYIT BAŞVURUSU

KAMPUS SEÇİMİ

OKUL SEÇİMİ

SINIF SEÇİMİ