TR EN

VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU

VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU

Sayın Velimiz,

21 Ağustos Pazartesi günü öğretmenlerimizle birlikte yeni eğitim ve öğretim dönemi için Çalıştay Programımıza başlıyoruz. 

* TEOG ve YGS hazırlık programımızın birinci aşaması 22 Ağustos Salı günü başlayıp 26 Ağustos Cumartesi günü sona erecektir. Zafer ve Kurban Bayramı dolayısıyla ara vereceğimiz TEOG ve YGS etüt programlarımız 5 Eylül Salı günü itibariyle yeniden başlayacak ve 14 Eylül Perşembe gününe kadar devam edecektir.  Derslerimiz 09.20 - 12.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

* Eğitim ve öğretim desteği başvuruları (TEŞVİK) 10 Ağustos’ta başlayıp 6 Eylül’de sona erecektir. Teşvik başvurusunda bulunmak isteyen velilerimiz gelir durumunu gösterir resmi belgeyle okulumuza bizzat başvuruda bulunup onaylı formu imzalayarak bir nüshasını teslim almaları gerekmektedir. 7 Eylül tarihinde tercih işlemi yapabilecek öğrenciler ilan edilecek. Tercih yapabilecek öğrenciler 7-14 Eylül tarihleri arasında okul tercihlerini yapacaklardır. Eğitim öğretim desteği alacak öğrenciler 15 Eylül’de ilan edilecektir. Eğitim öğretim desteği başvurusu, tercih ve kayıt işlemleri öğrenci velimizin sorumluluğundadır. Önemli not: Eğitim Öğretim Desteği Başvuru Kılavuzu (t) bendinde belirtildiği üzere kurumun ilan ettiği yıllık ücretin % 51’i ve fazlası oranında burslu okutulan öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilmeyeceği için başvuru alınamayacaktır.

* Okulumuza yeni başlayacak olan 5. - 6. - 7.ve 9. sınıf öğrencilerimizin ingilizce hazırlık programı 5-8 Eylül tarihleri 09.20-12.30 saatleri arasında yapılacaktır. Bu dönemde öğrencilerimiz İngilizce eğitimi alacak ve İngilizce kur sınavı yapılacaktır. 2. Yabancı Dil seçimleri bu tarihler arasında yapılacaktır.

* 12, 13 ve 14 Eylül tarihlerinde tüm öğrencilerimizi okul uyum programına bekliyoruz. Bu üç günlük uyum programı içerisinde öğrencilerimiz hem eğitim alacaklar hem de okul uyum sürecini tamamlamış olacaklar. Uyum programımız 09.20 - 12.30 saatleri arasında olacaktır. Öğrencilerimiz okula serbest kıyafet ile gelebileceklerdir.

* Okul kıyafetlerinin satışı okulumuzda yapılacaktır. Kıyafet satışında yoğunluk yaşanmaması için sizlere bildireceğimiz günlerde kıyafet alımını gerçekleştirmenizi rica ederiz.  

* Okul servis kayıt işlemlerinizi 5-15 Eylül tarihleri aralığında yapabilirsiniz. Servis firması yetkilisi Yasir AKPINAR'a 0535 921 16 76 nolu telefonla ulaşabilirsiniz.

Sizleri okulumuz ve eğitim programımız hakkında daha detaylı bilgilendirmek, öğretmenlerimizle tanışma ve değerlendirme imkânı sağlamak amacıyla “Veli Tanışma ve Bilgilendirme Toplantılarını” Eylül ve Ekim ayları içerisinde düzenleyeceğiz. Toplantı gün ve saatleri hakkında sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.

Aşağıda bulunan tabloda sizleri Ağustos ve Eylül ayları içerisinde yapacağımız etkinlik ve uygulamalar hakkında bilgilendirmek istedik.

Aka Okulları yönetici ve öğretmenleri olarak Kurban Bayramınızı tebrik eder, sağlık ve esenlikler dileriz.

                 OKUL YÖNETİMİ

 

 

BAHÇELİEVLER AKA KOLEJİ

OKUL AÇILIŞ SÜRECİNE İLİŞKİN HATIRLATICI BİLGİLER

Sayın velimiz, aşağıda okul açılış sürecine kadar yapılacak iş ve işlemlerle ilgili bilgiler bulunmaktadır. Kıyafet satışlarında yoğunluk yaşanmaması için belirtilen gün ve saatlere göre okulumuzu ziyaret etmenizi rica ederiz.  2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diler, saygılar sunarız.

KONU

TARİH

8 VE 12. SINIFLARIN TEOG VE YGS HAZIRLIK PROGRAMI

22 AĞUSTOS -14 EYLÜL (09.20-12.30)

KAYNAK KİTAP VE KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİN (aka.okulsepeti.com.tr ) WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞI *

23 AĞUSTOS

OKULUMUZA YENİ BAŞLAYACAK OLAN 5. - 6. - 7.VE 9. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN İNGİLİZCE  HAZIRLIK PROGRAMI

5 - 8 EYLÜL (09.20-12.30)

İLKOKUL - ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE KIYAFET SATIŞ **

6-17 EYLÜL (09.00-18.00)

İLKOKUL - ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK OKUL UYUM PROGRAMI

12-13-14 EYLÜL (09.30-12.30)

 

OKUL SERVİS KAYITLARININ ALINMASI

5-15 EYLÜL(09.00-17.30)

OKUL AÇILIŞ PROGRAMI

18 EYLÜL PAZARTESİ (9.00)

EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURULARI ***

10 AĞUSTOS - 6 EYLÜL

 

* Kaynak kitap ve kırtasiye ürünlerini aka.okulsepeti.com.tr adresinden satın alabilirsiniz. Sitede ilgili sınıfınızı seçip istediğiniz ürünleri sipariş verebilirsiniz. 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır. Kaynak kitap ve kırtasiye ürünlerinden daha önce temin ettiğiniz kitap ya da malzemeleri lütfen sipariş vermeyiniz. Lütfen evinizde var olan kırtasiye malzemelerini ve kaynak kitapları kontrol ederek sipariş veriniz. (Okul Sepetinden istediğiniz ürünleri sipariş etme istemediğiniz ürünleri sipariş etmeme tercihi velimize aittir). Okulumuza devam etmekte olan 6. ve 7. Sınıf öğrencilerimizin İngilizce kurları akakoleji.net adresinden gönderilecektir. Lise öğrencilerimiz geçen sene okudukları kurları baz alarak işlemlerini gerçekleştireceklerdir. 2. Yabancı dil seçimlerinde değişiklik olmayacaktır. Okulumuza yeni başlayacak Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin İngilizce kuru ve 2. Yabancı dili belli olmadığı için kitap satışı 22 Eylül tarihi itibariyle başlayacaktır. Eğitim ve öğretimin aksamaması için kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarınızı okul açılmadan ya da okulun açıldığı ilk hafta içinde tamamlamanız büyük önem arz etmektedir.

** 6 Eylül 1 ve 2. Sınıfların, 7 Eylül 3 ve 4. Sınıfların, 8-9 Eylül 5. Sınıfların, 11 Eylül 6. Sınıfların, 12 Eylül 7. Sınıfların, 13 Eylül 8. Sınıfların, 14-15 Eylül 9. Sınıfların, 16-17 Eylül 10-11 ve 12. Sınıfların Okul Kıyafet satış işlemleri gerçekleşecektir.

*** Eğitim desteği 10 Ağustos tarihinde başlamıştır. 6 Eylül tarihine kadar ekonomik durumunuzu gösteren belgelerle okulumuza başvurabilirsiniz. 7 Eylül tarihinde teşvik tercih hakkı kazananlar açıklanacaktır. 07-14 Eylül tarihlerinde teşvik için okul tercihleri yapılacak, 15 Eylül tarihinde yerleştirme sonuçları ilan edilecektir

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için; http://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_08/08094855_2017-2018_EYYTYM_YYRETYM_DESTEYY_KLAVUZU.pdf linkini tıklayınız.

 

 

Bu Haber 4258 Defa Görüntülenmiştir.

KAYIT BAŞVURUSU

KAMPUS SEÇİMİ

OKUL SEÇİMİ

SINIF SEÇİMİ